Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: Namieszałem w ziemiojadach ;)
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2013, o 20:00 
Użytkownik

oldmobil napisał(a):
oldmobil napisał(a):
Siemacie.
Uruchomiłem nowy zbiornik, do którego przeszły wszystkie Jurupari. Jako towarzystwo dałem im Abaliosy. Niestety na tą chwilę panuje tam smutek i przerażenie. Starsze ryby tak mają, że przeniesione z miejsca które dobrze znają, są mocno zestresowane i kilka dni się aklimatyzują. Mam nadzieję, że nowa bańka im się spodoba. Martwię się o nie :(

Bajdełej, coś bym wrzucił do Jurupari jako rybki ośmielające. Co proponujecie ??

Do towarzystwa wrzuciłem 5 kirysków czarnych, ładne gnojki :)
Ale reszta mnie martwi i powoli zaczyna denerwować. Ruch w zbiorniku znikomy, Jurupari wystraszone, Abaliosy tez poukrywane. No chyba że zobaczą mrożonkę, to wtedy coś pływa. A tak siedzą pochowane i udają, że ich nie ma.
W 500 pływały aż miło. Zastanawiałem się, czy opinie o płochliwości Jurupari to nie mit
Ehhh ...
poczekam cierpliwie jeszcze jakiś czas. Ważne, że jedzą, znaczy z głodu nie zdechną.

Martwiłabym się gdyby nie jadły. Pewnie oswoją się wkrótce. Różnie ryby reagują na zmiany. Rio Negro i Brachybranchusy jak do nas przyjechały (5 godzin w worku jak wiesz), humory miały doskonałe, były bardzo ciekawskie i chciały non stop jeść. Natomiast nasze małe Red Head Tapajos miały wcześniej przykrą przygodę ze zbiornikiem ogólnym, gdzie omal nie zostały wytłuczone przez pielęgnicę nikaraguańską. Po tej przygodzie trafiły natychmiast do osobnego akwarium, do którego trzeba było się zbliżać bardzo powoli bo bały się każdego ruchu. Gasiliśmy im całkowicie światło przez tydzień i przyzwyczajaliśmy do ruchu za szkłem wodząc palcem po szybie, żeby któryś śmiałek w końcu wypłynął a reszta za nim.

PostNapisane: 1 kwi 2013, o 04:19 
Użytkownik

Agnieszka napisał(a):
Ja mam akwa od Przemka :)

Z tego co widziałem na zdjęciach i czytam opinie to chłopak klej świetne szkiełka i naprawdę ma bardzo dobre ceny. Sam chciałbym u niego coś kupić 400-600L
Tyle, że raczej nie przywozi przy okazji, ma swój transport który kosztuje z tego co pamiętam 200zł czyli tyle co paliwo - uczciwy układ, tylko tak jak pisał Reve jak się to doliczy do ceny szkła to wychodzi właśnie ta różnica którą oszczędzam kupując u niego a nie u siebie w mieście, oczywiście przy założeniu że nie kupuję akwarium w sklepie bo gdybym tak robił to faktycznie wtedy nawet z transportem ze szczecina się opłaca kupić u przemka.

Pozostaje jakość i nie wiem czy to kwestia zdjęć czy faktycznie tak Przemkowi wychodzą akwaria ale te akwaria wyglądają świetnie i naprawdę biję się z myślami już dłuższy czas co by dorzucić te 2 stówy i zamówić u niego szkiełko z przywozem. No mają te akwaria coś w sobie, tam wiele nie można pokombinować a jakoś wyglądają inaczej niż zwykle. Może to kwestia zdjęć? Nie wiem.

PostNapisane: 28 kwi 2013, o 13:10 
Moderator

Po wizycie u pewnego gościa zmieniłem lekko punkt widzenia na obsadę z ziemiojadami.
W konkretnie dużym zbiorniku ma Uaru, Metae, jakies małe apisto, kirysy Guianacary, Retocullusy, Leucosticta, jakies sumiki, Herosy itd... :) Sporo tego było, część zniknie.
Niemniej jednak po wizycie, od dziś pływają z moimi ziemkami cztery takie sledzie :)
http://www.superakwarium.pl/galeria/ima ... 594503.jpg
Chyba zaczynam być zadowolony.
Mam w końcu wszystkie te ryby, które chciałem. We wszystkich zbiornikach zostały mi:
7 Jurupari - po pierwszej parze reszta odejdzie (chyba, że znikną poprzez Allegro;)
4 Abaliosy - status tych jest nie zagrożony. Czekam aż się zaczną układać.
5 Dicrozosterów - z dnia na dzień coraz ladniejsze i coraz bardziej mi się podobają
2 Brachybranchusy (para skazana na dożywocie u mnie ;)
6 Heckelli WF
6 Biotodoma Cupido WF
9 Stergiosi - za kilka dni odchodzą.

Chętnie bym jeszcze wrzucił Vieje Synspilum, ale nie ma gdzie :(
Ostatnie, które miałem zjadły na śniadanie 5 Heckelli. Rosły razem, pływały razem wiele miesięcy aż któregoś dnia kumple stały się jedzonkiem ;)
Ale kiedyś jeszcze będę je miał, bo są piękne, charakterne i niepowtarzalne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]